آموزش تولید عدد تصادفی در زبان کاتلین؛ کلاس Random در زبان برنامه‌نویسی کاتلین

آموزش تولید عدد تصادفی در زبان کاتلین؛ کلاس Random در زبان برنامه‌نویسی کاتلین

تمام ویدیوهای دوره رایگان آموزش صفر تا صد برنامه‌نویسی کاتلین (Kotlin)
آموزش مفاهیم اولیه و نصب نرم‌افزار‌های مورد نیاز
آشنایی با مباحث پایه برنامه‌نویسی
آموزش شرط‌ها در کاتلین
آموزش حلقه‌ها (Loops) و آرایه‌ها در کاتلین
یادگیری عمیق‌تر
آموزش کار با توابع
آموزش شی‌گرایی در کاتلین
مفهوم وراثت در شی‌گرایی
آرایه‌ها و لیست‌های داینامیک
ورود عمیق‌تر به دانش کاتلین

در زبان برنامه‌نویسی کاتلین تولید مقدار تصادفی به کمک کلاس Random صورت می‌گیرد. برای انتخاب عدد تصادفی در زبان کاتلین، روش‌های مختلفی وجود دارد. می‌توانیم از کلاس Random کاتلین و یا حتی کلاس Random جاوا استفاده کنیم.

در هر صورت در این ویدیو آموزشی هر دو روش استفاده از کلاس کاتلین و کلاس جاوا به صورت کامل آموزش داده شده است.

بعد از مشاهده ویدیو، امیدواریم ویدیو را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و همچنین نظر خود را در رابطه با قدرت این زبان به ما فیدبک دهید.

 

کلاس Random

انتخاب مقدار تصادفی در زبان‌های برنامه‌نویسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا بسیاری از محاسبات و الگوریتم‌ها از انتخاب تصادفی مقدار استفاده می‌کنند. استفاده از عدد تصادفی در هوش مصنوعی این استفاده بیش از همه احساس می‌شود. کلاس رندوم یک کلاس برای انتخاب مقدار تصادفی در زبان کاتلین و جاوا است. به کمک این کلاس می‌توانید به صورت تصادفی یک عدد صحیح، اعشاری، بولین و... را انتخاب کنید.

 

الگوریتم تولید عدد تصادفی

الگوریتم اعداد تصادفی معمولا یک الگوریتم‌هایی هستند که از سخت افزار برای تولید آن استفاده می‌شود و ریشه در بحث سطح پایین کدنویسی دارد. همچنین برای سیدینگ الگوریتم‌های تولید توالی عدد تصادفی، از مقدار زمان حال حاضر (به میلی ثانیه) استفاده می‌گردد.

 

تولید اعداد تصادفی در بازه مشخص

یکی از سوالات متداولی که ممکن است برای شما پیش بیاید، روش ایجاد اعداد تصادفی در بازه مشخص در جاوا و کاتلین باشد. در این آموزش انتخاب محدوده عدد تصادفی نیز آموزش داده شده است.

همچنین ممکن است شما هم به مشکل تکراری بودن اعداد تصادفی بر‌خورده باشید. با یادگیری این آموزش می‌توانید تولید اعداد تصادفی غیر تکراری در جاوا و کاتلین را یاد بگیرید.

 

تولید عدد تصادفی در اندروید استودیو

اگر به دنبال تولید عدد تصادفی در اندروید استودیو هستید، این آموزش می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید تولید عدد تصادفی برای اندروید را انجام دهید.

البته این آموزش به زبان کاتلین است اما تابع عدد تصادفی در جاوا نیز توضیح داده شده است.

سوالات رایج

ممکن است پاسخ سوال شما درباره ویدیوی آموزش تولید عدد تصادفی در زبان کاتلین؛ کلاس Random در زبان برنامه‌نویسی کاتلین در اینجا باشد.

به کمک کلاس Random می‌توانید مقادیر تصادفی تولید و استفاده کنید.
ارسال نظر :
پاسخ به