اجرای پروژه اندرویدی بر روی شبیه ساز اندروید

اجرای پروژه اندرویدی بر روی شبیه ساز اندروید

تمام ویدیوهای دوره آموزش مقدماتی برنامه‌نویسی اندروید (Android Programming)
نصب نرم‌افزار‌های مورد نیاز و مقدمات توسعه اندروید
آشنایی با مفاهیم اولیه اندروید
توسعه مقدماتی UI در اندروید
شروع برنامه‌نویسی در اکتیویتی‌ها
تعامل با سایر اکتیویتی‌ها
توسعه مقدماتی UI (بخش دوم)
اصول توسعه UI و لایوت‌های اندروید
کار با لیست‌ها
فرگمنت در اندروید
ذخیره داده

در این ویدیو ابتدا با مفهوم اکتیویتی (Activity) در اندروید آشنا خواهید شد. سپس نحوه نصب و اجرای پروژه اندروید بر روی دستگاه مجازی را یاد خواهید گرفت. دستگاه مجازی اندروید (AVD) به شبیه‌سازی اندروید (Android Emulator) نیز معروف است.

برای اجرای پروژه خود بر روی دستگاه مجازی غیر از مدل‌های دستگاه گوگل، می‌توانید از نرم‌افزار Genymotion استفاده کنید.

 

نصب امولاتور اندروید استودیو

ساخت شبیه ساز در اندروید استودیو بسیار آسان است. برای نصب اپلیکیشن اندروید بر روی دستگاه شبیه سازی (Emulator)، ابتدا باید از طریق AVD Manager یک دستگاه مجازی ساخت.

سپس بر روی آیکن Run کلیک کرد. پس از کلیک بر روی دکمه Run، گریدل شروع به بیلد یک نسخه دیباگ (رفع عیب) از اپلیکیشن کرده و آن را بر روی دستگاه مجازی مورد نظر ما نصب خواهد کرد.

 

دانلود شبیه ساز اندروید استودیو

برای دانلود شبیه ساز می‌توانید System Image آن را برای SDK بصورت آنلاین یا آفلاین دانلود کنید. پیشنهاد ما دانلود از طریق SDK Manager اندروید استودیو است. در صورتی که قصد دانلود و نصب شبیه ساز اندروید به صورت آفلاین را دارید، می‌توانید System Image‌ها را از صفحه دانلود System Image برای اندروید استودیو دانلود کنید.

 

رفع مشکل AVD در اندروید استودیو

ممکن است در کار با AVD در اندروید استودیو دچار مشکلاتی شوید که تقریبا جای عادت کردن را دارد. چرا که تقریبا همه توسعه دهندگان در کار با Android Studio احتمالا با مسائل AVD مواجه شوند.

 

بهترین شبیه ساز برای اندروید استودیو

شبیه‌ساز‌های اندروید استودیو امکان شبیه‌سازی دستگاه‌های هوشمند غیر از سازنده اصلی (گوگل) را ندارند. بنابراین برای اینکه بتوانید شبیه‌ساز مورد نیاز خود را نصب کنید، به اپلیکیشن جانبی نیاز خواهید داشت. از نظر ما بهترین شبیه‌ساز برای اندروید استودیو، اپلیکیشن Genymotion است.

 

اجرا نشدن شبیه ساز در اندروید استودیو

اگر در اجرای شبیه ساز (امولاتور) اندروید به مشکل برخورده‌اید، برای رفع مشکل می‌توانید سیستم خود را یکبار ریستارت کنید و سپس اندروید استودیو را اجرا کرده و دوباره از طریق AVD Manager دستگاه را اجرا کنید. اگر دوباره اجرا نشد، پیشنهاد می‌کنیم که دستگاه را حذف کنید و یک دستگاه جدید از طریق همین بخش بسازید.

 

سوالات رایج

ممکن است پاسخ سوال شما درباره ویدیوی اجرای پروژه اندرویدی بر روی شبیه ساز اندروید در اینجا باشد.

هر AVD یک شبیه ساز است که یک دستگاه اندروید فیزیکی را شبیه سازی می‌کند و امکان اجرا و تست اپلیکیشن را برای ما فراهم می‌کند.

شبیه ساز اندروید (اندروید امولاتور) یک دستگاه مجازی اندروید (AVD) است که متناسب با یک دستگاه اندرویدی واقعی است. شما می‌توانید از یک شبیه ساز اندروید به عنوان یک هدف پلتفرم برای اجرا و آزمایش برنامه‌های اندروید خود بر روی رایانه شخصی استفاده کنید. استفاده از شبیه سازهای اندروید اختیاری است.
ارسال نظر :
پاسخ به